cmgalavizovw6dr cmgalavizovw6dr
  • 07-08-2018
  • Mathematics
contestada

Need help please see attached

Need help please see attached class=

Respuesta :

Sinthea
Sinthea Sinthea
  • 07-08-2018
To find the unit price of the food, divide the price by the pounds.

For example to find the unit price for Grocery Mart-
[tex]2.99 \div 2 = [/tex]
Repeat for the Scott Family and then compare for the lowest price- the best deal.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the events listed do you think was the most important
I need help please someone explain
The consumer's right to be informed means that the information used to make buying decisions should be __________.
y=-(5)^2=-100 how do I do that
I need help faster pls​
Solve pair of simultaneous equations to find x and y
Fill in the blanks in José's classroom description with the correct forms of the verb estar. En mi clase, el reloj _____ encima de la pizarra. Los escritorios d
Why does Friday look sad after Robinson Crusoe shows him the old canoe in the woods? A. because Friday wants to help Robinson Crusoe make a canoe B.
Amount of product wanted
Help fast, I need the length and width of 4 rectangles that will have an area of 4 square inches! I know: 1x4 2x2 Give me two more plz