yajahira2409p9w0cj yajahira2409p9w0cj
  • 06-06-2018
  • Health
contestada

Preparing your own meals ends up costing the same amount as buying fast food. True False

Respuesta :

FiftyDub
FiftyDub FiftyDub
  • 06-06-2018
False. Preparing your own meals is cheaper that buying fast food.


Answer Link
gateddoor
gateddoor gateddoor
  • 06-06-2018
it depends on what you buy to cook  but i think false because some fast food can cost 3$ as a meal you prepare can cost  more.



Answer Link

Otras preguntas

Representatives in colonial Virginia were elected to the House of Burgesses by
Why doesn't Burn Sanderson have a name for Old Yeller? A. Burn Sanderson does not talk much. B. He thinks the dog is simply a tool for cattle driving and not
the ___ and the Euphrates provide fertile soil and water for irrigation in iraq
How are the relative lengths of the frog's small intestine and large intestine related to their functions?
complete the square and wright in standard form x^2+y^2-8x-12+52=36
Solids retain their shape and size, if kept constant temperature and pressure. At a constant temperature and pressure, liquids retain their: a. volume b. shape
The legs of an isosceles right triangle are 20 cm long. Find the length of the hypotenuse. Round to the nearest tenth if necessary
2 x^{2}y+4 x^{2}y^{2}-x y^{2}/ 2xy
Zach spent 2/3 hour reading on Friday and 1 1/3 hours reading on Saturday. How much more time did he read on Saturday than on Friday?
Why has New Zealand recently begun to diversify its trading partners?