ModernPaige
ModernPaige
09-05-2018
Mathematics
contestada
Help as soon as possible!!
Respuesta :
sageforgrave
sageforgrave
09-05-2018
y=4x+11 is the answer.
The total cost is "y", and it costs $11 just to go to the play. For every order, it's $4. We don't know how many orders there are, so we write "4x". Therefore, the answer is y=4x+11 or y=11+4x.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Can you see them ⟟ need help
Which of the following terms can be combined in this expression? 13 minus x over 5 + 6.2 y + 20.5 x minus 3 over 8 y Negative 13 can be combined with 20.5. 6.2
Plsssss I need help! I don’t want any BS Answers I need an answer to EACH part. This is rlly important, absurd answers WILL be reported it’s that simple. Best a
Please help! 35 points
which Russian political faction had to promise of peace land and bread
What is the approximate measure of the leg opposite of angle A???
-4 + (-3) + 6 simplified
21 > 3x Please help!
Math screenshot under cut
Alicia purchased H H half-gallons of ice cream for $2.50 each and P P packages of ice cream cones for $4.50 each. She purchased 16 items and spent $63. Which