YumiBlossom YumiBlossom
  • 08-05-2018
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate costs 7 dollars. Tiffany buys p pounds. Write the equation to represent the total cost c that Tiffany pays.

Respuesta :

Brodio549
Brodio549 Brodio549
  • 09-05-2018
The answer to this question is 7p=c
Answer Link

Otras preguntas

A popular use of the "navy hymn" is for the funerals of those who have served in or with the united states navy. a president whose funeral included this hymn wa
Which detail from an essay about bird migration is the most vivid? A) Some birds travel across the Pacific Ocean. B)Some birds migrate very long distances. C)Ba
The data modeled by the box plots represent the test scores of two different Algebra classes. (d) What is the median value of each data set? (e) Compare the med
Find the area. Use 3.14 a. 105.63 m2 c. 6.60185 m2 b. 26.4074 m2 d. 18.212 m2
The answer is 1 and 4
Which mountains are made up of huge tilted blocks of rocks that are separated from surrounding ricks by faults A. Folded mountains B. Unwarped mountains C. Fau
does learning swift is hard? more than android?
Who founded the Nazi Party? A. Adolf Hitler B. former German soldiers C. former Weimar officials D. socialists
Under what circumstances are judges likely to take immediate action to halt pollution before a violation of the law has been proven in court?
F 9 is added to twice a number and this sum is multiplied by 4​, the result is the same as if the number is multiplied by 4 and 12 is added to the product. what