aforeman5425 aforeman5425
  • 09-05-2024
  • Mathematics
contestada

Mrs. Green purchased 25 classroom posters for $47.63. What was the price of one poster? Answer: _______

Respuesta :

Otras preguntas

Find the unit cost (i.e. dollars per unit). Round the answer to 3 decimal places when necessary. A package of 3 AAA batteries costs $3.36.
Priyanka Chopra is ___to needy girls India and she won awards for her humanitarian deeds. a. submissive b. malevolent c. affluent d. benovolent
what is the total interest accured for a loan of $3200 at 6.1% interest
What was Neanderthal behavior like? Was it similar to modern humans?
Convert the function from vertex form to standard form. -1/2(x + 2)^2 - 3
pleaseee help need asap!!!
How much work, , must be done on a system to decrease its volume from 19.0 L to 11.0 L by exerting a constant pressure of 6.0 atm? w = ________ kJ
differentiate the types of muscle- skeletal, cardiac, smooth
pls help me to answer this:(​
Question 2 (1 point) This graph shows an object in free fall. Assume there is no air resistance. What is the only force acting on this object?