franklinaracena123 franklinaracena123
  • 08-05-2024
  • Mathematics
contestada

John has $45 to buy watermelons. If each watermelon costs $5.78, how many watermelons can he buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Mr. geeks walk to miles a day five days each week and four laps around his school track is 1 mile how many laps must Mr. gate walk in five days
Which of the following could have been components of membranes covered pre-cells in ancient earth
What is the average acceleration of the particle between 0 seconds and 4 seconds? A. 0 meters/second2 B. 0.04 meters/second2 C. 0.06 meters/second2 D. 0.2
which sentence is a run-on sentence A opossums move very slowly and are caught easily.B coyotes are nomads-they usually travel alone C ostrich eggs are huge and
Mi Padres es ___. A.) inteligente B.) inteligentes C.) comicos D.) comica
PLEASE HELP me as soon as possible
what is the distance between the two points (6,-2) and (-4,7)
12. During the American Revolution, many people in Georgia remained loyal to the King. Write ONE GOOD SENTENCE to explain why Georgia had so many Loyalists.
Which of the following was a reason why commonn sense was so effective influencing colonists to seek their independence. A) It was effectively distributed thro
Why slits are necessary at the bottom of a seed box