natajamcclenton791 natajamcclenton791
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Sara paid $2.70 for a bag of candy. The candy is sold by weight, and costs 45 cent per ounce for the first 4 ounces, and 30 cents per ounce for anything over 4 ouces. How many ounces of candy did Sara purchase

Respuesta :

Otras preguntas

What is 0.4698 repeating decimal as fraction
Solve each given equation and show your work. Tell whether it has one solution, an infinite number of solutions, or no solutions, and identify each equation as
Which two concepts explain how the body produces movement?
What's a sentence with the word schools and has two plural nouns
What country did Hernando Cortes sail from
Attitude toward enlightenment ideas
Vickie and her cousin hannah were playing a computer game . vickie scored 3056 points and hannah scored 1686 points how much many ponits did they scored in all
At a darts game, the ratio of the score of player A to the score of player B was 16:5. If player A got a score of 80 at the game, what was player B's score?
Help me I'll help you back at that same time
what happens during mitosis?