shakiyahjones2429 shakiyahjones2429
  • 06-04-2024
  • Mathematics
contestada

The cost of 2kg of apples and 1kg of grapes on a day was found to be ₹ 250. after a month, the cost of 3kg of apples and 2kg of grapes is ₹ 400. solve the situation graphically.

Respuesta :

Otras preguntas

Is 2/18 closer to 0, 1/2, 1 1/2, or 2?
Which of these carbohydrates is a monosaccharide? maltose fructose cellulose lactose
A citizen can BEST stay informed about global events by __________.
Suppose a bill has passed both the House and the Senate. It goes to the president at the beginning of the annual session of Congress. The president doesn't sign
Which statement accurately describes the various gods that Hindus worship?
Is the result of sebum being trapped in a follicle with a piece of dirt or bacteria.
What's the difference between a solid and a liquid?
Which expression could you write to show how to multiply 9x856 using place value and expanded form
a portion of land can be best described as a
John caught 4 fish that weighed a total of 252 lbs. the kingfish weighed twice as much as as the amberjack and the white Marlin weighed twice as much as the kin