agruber24 agruber24
  • 08-03-2024
  • Mathematics
contestada

Cora bought 70 feet of rope for ​$16.80. She needs 20 more feet. If the unit price is the​ same, how much will she pay for the extra 20 feet of rope​?

Respuesta :

Otras preguntas

You need to put your reindeer, Lancer, Gloopin, Rudy, and Bloopin, in a single-file line to pull your sleigh. However, Gloopin and Rudy are best friends, so you
Find the value of f(-9) and g(4) if f(x)= -4x + 8 and g(x)= 6x + 25x^-2
What does a graph of a burning candle look like?
mrs. esperanza's math class is playing a game using two spinners. ONe spinner has colors red, blue, and green. The other spinner has the numbers 1, 2, 3, 4, 5
What is the slope of the line 6x + 8y = 12?
Can someone please answer. There is one problem. There's a picture. Thank you!
Choose the grammatically correct use of an absolute phrase from the following sentences. (5 points) 1. The car cruised through the neighborhood with the bass up
Mention the part of the body where gustatory and olfactory receptors are located
Which point is a solution of x + 2y ≤ 4?
HELP!!!! the supplement of angle t is 4 times the measure of angle t