ajmcclinic21 ajmcclinic21
  • 07-03-2024
  • Mathematics
contestada

A 7-pack of sweatshirts costs $40.39. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Velocity describes the speed of an object in a particular direction.. Please select the best answer from the choices provided T F
Someone who has the blood type AB had parents with _____ genes. a.incomplete dominant b.codominant c.heterozygous d.homozygous
What type of government was established during the old kingdom in ancient Egypt?
As a leader of Florence, Cosimo de’ Medici was best characterized as a A. pope. B. dictator. C. statesman. D. patron.
What is the multiplicative rate of change for the exponential function f(x) = 2()–x?
Which algae are responsible for causing red tides that can kill thousands of fish?
Explain how plants and algae use sunlight. how is this process important to other living things in an ecosystem ?
Noah has 3 3/4 quarts of motor oil. He puts 1/2 that amount into a riding lawn mower. How much oil does Noah put into the riding lawn mower? Express your answer
Alex is mailing an envelope that weighs 0.346 pounds.What is the weight of the envelope rounded to the nearest hundredth
lillianne made 6 out of every 10 baskets she attempted during basketball practice. if she attempted to make 25 baskets, how many did she make?