hashimk2791 hashimk2791
  • 06-02-2024
  • Mathematics
contestada

the grocery sells a bag of 5 lemons for $2.00. what is the unit cost of each lemon in the bag?

Respuesta :

Otras preguntas

b) What materials will be used to make the mechanism of a headgear
A mirror that is 4 ft wide is to be centered on a wall that is 16 ft long. How far from each end of the wall should the mirror’s ends be placed?
What word is used to describe the ability to control the actions of other
The second term of an arithmetic sequence is 13, and the fourth term is 7. What is the 13th term?
Diversity has become a critical bottom-line business strategy in today's global economy. a. True b. False
Write the equation of the line that passes through (4,-3) and (8,-12)
An engineer firm employs 165 engineers and 115 of them are male. What percentage of these engineers are female?
HELP PLEASE ASAPPPPPP PLZ IF ITS GOOD ILL GIVE BRAINLIEST!! Do you think a single property is sufficient for conclusively identifying a substance? Give a suita
Peter’s son was quite ill when he was an infant. Fortunately, he is doing better now.However, he missed many of the standard childhood vaccinations. Peter is tr
I need help getting the awnser for this