ys5xdb4tk7 ys5xdb4tk7
  • 06-02-2024
  • Mathematics
contestada

I bought 4 cans of peaches for $3.00. What is the unit rate of the peaches?

Respuesta :

Otras preguntas

Rewrite the expression 14m-(5+8m)
Graph the system of inequalities. Then use your graph to identify the point that represents a solution to the system. x > –2 y ≤ 2x + 7 a. (–1, 4) b. (1,
Evaluate the expression. 7 x (6 - 3) 21 39 46 63
What happens to the population size when organisms emigrate? A. It remains the same. B. It decreases and then increases. C. It increases. D. It decreases.
Petrol costing 80p a litre has a price increase of 20%. What is the cost per litre now? Help!!!
what mistake did pony boy make in the beginning of the book? the outsiders
Rewrite this expression with grouping symbols: 5m + 5n
Let Q = {1.7, 1.1, 1.4, 2.1, 2.3, s}. What is the absolute difference between the greatest and least possible values of the median of set Q? Express your answer
Round 0.0814 to the nearest hundredth.
becca was given a discount of 1/10 off the price of a new flute. if the flute cost $500, how much did she pay for the flute