johnsmit2141 johnsmit2141
  • 06-02-2024
  • Mathematics
contestada

Footsteps Preschool buys paint in bulk, then divides the paint into smaller portions for use in the classrooms. Today, they bought 1/2 of a gallon of pink paint and divided it equally among 3 classrooms. How much pink paint did each classroom get?

Respuesta :

Otras preguntas

Estimate the answer by rounding each fraction to the nearest whole number and then adding. 13 7/10 + 10 1/8
A high-quality sleeping bag will keep you warm even during a winter camping trip high in the mountains. How do you stay warm when the air around you is very col
What is the main reason that texians lost the battle of the alamo.
What is the average low and high in rest region usa fareinheit
Joe has to buy 2 bags of dog food and 1 bag of dog treats. He remembers the dog treats are supposed to cost $10, and he only has $40 to spend altogether. Which
complete the following sentences by conjugating the verbs in parentheses into the present tense1. Yo_________ (deshacer) el problema y ella (deshacer) los plane
Explain BUY and RENT (of housing) in simple terms
what is the definition of 'Buddo'?
other term to write 2x+6
What is senatorial courtesy?