kimberly660 kimberly660
  • 15-01-2024
  • Mathematics
contestada


A package of 5 pairs of insulated socks costs $37.95. What is the unit price of the pairs of socks?
per pair of socks.

Respuesta :

Otras preguntas

Match the words with their definition: 1.Curriculum             2.school supplies      3.head-master          4.school-leaver            5.attendce
how do I do a question containing powers that are improper fractions? say for example 81 to the power of 3/2. thx
The Delhi Sultanate lost control of northern indian when a period of disunity began after. A. Hindus in northern india rebelled against islamic rule B. Arab arm
if 30 is 20 percent of a number, then the number is what percent of 30?
what is less dense region of a compression wave
Why doesn't Odysseus clasp Nausicaa's knees?.
If 1/2 hour Naomi stretches her neck; every 1/3 hour she stretches her legs; and every 1/6 hour she stretches her ams. Which parts of her body will Naomi stretc
Completing the square x^2-5x-14
Which key issue did the Great Compromise resolve? a. whether to tax exports b. slavery in the United States c. how to elect the President d. representation for
Is a ice cube a polygon? why or why not?