selects7065 selects7065
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

what is the labor cost per unit given the labor cost per day is $450 and the productivity in units per day is 100 units.
A. $4.5 / unit
B. $2.5 / unit
C. $22.22 / unit
D. $45/unit
E. $3.5 / unit

Respuesta :

Otras preguntas

375,940,000,000 scientific notation
the product of 6 and 1 3/4 is it less than 6 equal to 6 or greater than 6
Writing that conveys a situation of everyday life as one would expect it to occur is called which style of writing
A continental rift is also called a?
At its closest point, Mercury is approximately 46 million kilometers from the sun. What is this distance in AU?
A root of x2 – 5x – 1 = 0 is
Find the value of y. -6y + 14 + 4y = 32
If I can hop 5 meters in 4 seconds how long would it take to hop 30 meters? I'm trying to learn how to do the formula
find the equation of a line in slope intercept form, passing through (2,5) and parallel to 2x+3y=-12
What two layers make up skin? a. keratin and dermis c. epidermis and dermis b. epidermis and melanin d. melanin and keratin