cassieundercover13 cassieundercover13
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-quart jug of vegetable oil costs $8.96. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

how do you divide 392,196 by 87
Which of the following is not something a geographer can explain to a historian? A) How people change their environment B) How the environment changes people C)
what could 34/51 be reduced to
In "Jason and the Golden Fleece," which best describes Jason when he first arrives in the kingdom ruled by Pelias the terrible? A. content B. nervous C. con
The bicycle is said to be the most energy-efficient means of transportation. Where does the energy that drives it come from?
Jan received - 22 points on her exam she got 11 questions wrong out of 50 questions how much was jan penalized for each wrong answer
Which of the following noted American authors wrote works that supported slavery?
Explain how fossils and other materials can tell us about the conditions of an area at the time it existed. Then explain how you would find the ages of these fo
“Being a monk or nun is the best way to serve God”. Do you agree? Give reasons or evidence for your answer, showing you have considered more than one point of
OVERHEAD How might overhead affect the price of a new car?