kinz2428 kinz2428
  • 10-01-2024
  • Business
contestada

While grocery shopping weekly, you buy a gallon of milk costing $3. If you shop for 4 weeks, what is the total cost of milk?
a) $9
b) $12
c) $15
d) $18

Respuesta :

Otras preguntas

Line YM is the perpendicular bisector of WZ. YZ=-2x+60, MW= 1/2x+21 and WY= 5/7x+22 . find the value of x
How does the lbgo tribe show a civil process in chapter 10
There has been a sudden influx of new residents in the small town of dallon, leading to a doubling of the local population. How does this sudden influx affect t
3. What do you think Bradbury's message is in "There Will Come Soft Rains."? How is that message conveyed through literary elements and tone? Use evidence from
(KIDS ONLY) do you like school
hey yo am new here will you be my friend?? drop your (I N S T A G R A M)please :)​
Use the paragraphs below to complete the activity. Recycling reduces the amount of waste sent to community landfills. The less waste sent to landfills, the fewe
what does a cell look like?
Which of the following Is -2.104103213 1. Whole number 2. Natural number 3. Integer 4. Rational number 5. Irrational number
The scatter plot shows the number of hours soccer players practiced in a week and the number of goals they made during a game. 1 a player who practices two and