tavareswaters
tavareswaters tavareswaters
  • 10-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 3-quart tub of orange sherbet costs $8.88. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

find the percent error of the measurement 4cm​
An event center charges a flat $65 fee plus $5 per guest to rent a conference room with a maximum capacity of 30 guests. The function C(t) describes the cost
Find the distance between the given points. E(-6, 4) and F(-12, 4) Distance = 6 8 18
Compare and contrast the two kingdoms of prokaryotes
Help? During the Civil War, there were slave states and free states. The government did not decide what states were going to be free states or slave states, th
Now that you’ve read and listened to Franklin D. Roosevelt’s "Four Freedoms," compare the experience of listening to a speech to reading it. Analyze the audio o
what does close reader do
how much power is used to lift a 1.9 kg brick 1.9 in 2.s​
Nosaira solved an equation. Her work is shown below: 3(2x + 1 ) = 2(x + 1) + 1 6x + 3 = 2x + 2 + 1 6x + 3 = 2x + 3 4x = 0 x = 0 She determines the equation has
Which region on the graph above has a population growth approaching 0? A South America B. Asia C Africa D. Europe Please select the best answer from the choices