southgagirl90 southgagirl90
  • 10-01-2024
  • Mathematics
contestada

a lamp and lightbulb cost $110 in total. The lamp costs $100 more than the lightbulb. how much does the lightbulb cost?​

Respuesta :

Otras preguntas

what is -3 increased by -9
8n+8=9n solve for the value of n
what is the answer would love to now
Spain is to europe as barbados is to​
bc if b = -3 1/8 and c = -4/5
PLEASE HELP ME!! I DON'T KNOW WHAT TO DO????
Show Simple work for every question for brainlist Carla runs 3 miles in 30 minutes. Find the number of miles Carla runs each minute. Show your work using math
the inventory costing method that matches each unit of inventory with its actual cost is referred to as the _____ method.
38=1/8k+47 Find the value of k
A typical role of the patricians in the Roman republic was to