uhuhnnyboundddd uhuhnnyboundddd
  • 10-01-2024
  • Mathematics
contestada

An extension cord 6 yards long costs $8.46. What is the price per foot?

Respuesta :

Otras preguntas

what is two equivalent expressions for n-(n(.33))
(psychology) Evaluating the solution is the last step of the problem solving process. Please select the best answer from the choices provided true or false.
The amount a spring stretches varies directly as the weight of the object attracted to it. If an 8 ounce weight stretches a spring 10 centimeters, how much wei
How do you think a short-legged sheep would fare in the wild?Make a list of advantages and disadvantages..
the family member help each other waht are the characters of good family? ​
A researcher introduces a signal produced by bacteria to eukaryotic cells that she is culturing in the laboratory. Remarkably, she notices that this signal resu
Which of the following tools of DNA technology is NOT correctly paired with its use? Group of answer choices A. electrophoresis – separation of DNA fragments B.
A crate is pushed up each of the two ramps shown in the diagram below. Based on the concept that simple machines make work easier, and assuming that both ramps
Please help me! I got to get this done quickly! WILL GIVE BRAINLIEST
Ammonia gas is compressed from 21°C and 200 kPa to 1000 kPa in an adiabatic compressor with an efficiency of 0.82. Estimate the final temperature, the work requ