adeliabujang68871 adeliabujang68871
  • 09-01-2024
  • Business
contestada

At the break-even point of 1800 units, variable costs are $138000, and fixed costs are $96000. How much is the selling price per unit?
a) $130.00
b) $23.33
c) $53.33
d) Not enough information

Respuesta :

Otras preguntas

How many atoms are in something determines its
if cells do not respond to the normal mechanisms that control cell division, _______ results.
Joseph runs 40 yards In 2.5 seconds. What Is Joseph's speed?
Who was the leader of the Bolsheviks in 1917 during the November revolution? A. Gregory Rasputin. B. Karl Marx. C. V.I. Lenin. D. Joseph Stalin
estimate 19.7 divided by 3
type 1500 words in 30 minutes ___ words per minute
Cheese sticks that were previously priced at "5 for $1" are now "4 for $1". Find the percent increase in the price per cheese stick.
how does single cell organisms maintain stability
A share of stock in the Lofty Cheese Company is quoted at 25 1/4. Suppose you hold 30 shares of that stock, which you bought at 20 1/4. If you sell your stock a
What is the most important thing when creating a character?