bigheadrat9 bigheadrat9
  • 08-01-2024
  • Mathematics
contestada

At the produce store , Wendy sees that grapes cost $13.50 for 3 pounds. what is the unit rate

Respuesta :

Otras preguntas

A bowling ball rolls off the edge of a cliff, moving horizontally at 20 m/s. I have to plot the position of the bowling ball on an x y axis for every one second
Find two numbers whose product is 6 and whose sum is 5
What advantages do stems give vascular plants?
a coast guard ship patrols an area of 125 square miles. The area the ship patrols is a square. About how long is each side of the square? Round your answer to t
what should be added to 3.189 to get 7
What is 89,659 rounded to the nearest hundred thousand
make a list of 25 different integer calculations that equal 36 including addition, subtraction, multiplication, and division
A crane does 62,500 joules of work to lift a boulder a distance of 25.0 meters. How much did the boulder  weigh?
suppose 8 out of every 20 students are absent from school less than five days a year. Predict how many students would be absent from school less than five days
Exchanging ideas about science is called ______?