Sumthin82601 Sumthin82601
  • 08-01-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $32,600.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

T Object]User: What is the prime factorization of 1,260? A. 2 × 3 × 5 × 7 B. 2 × 3 × 5 × 6 × 7 C. 2 × 2 × 3 × 3 × 5 × 7 D. 4 × 5 × 7 × 9
Add: 21.4 + (- 23.9)
suppose that x and y very inversely and that y=8/3 when x =8, write a function that models the inverse variation and find y when x = 4
Septic tanks rely on _______ to decontaminate the water. chemicals microorganisms the sun plants
What is the plural of runner-up? Use a dictionary if necessary. runners-up runner-ups both
She picked 1 1/3 bushels of apples on her first trip and went back a second time and picked 5 1/3 bushels of apples
Solve for x:- 32 - x = 6 Thanks
in the story "pauls case" why is paul irritated and wretched after the concert? A. he has to walk home in the rain. B. he has spoken with the singer. C. he has
About.com is considered a (an): A. general search engine. B. personal Web site. C. subject directory. D. an e-mail address.
what is the factorization of : -2/18f + 2/42