sarafrancois27 sarafrancois27
  • 08-01-2024
  • Mathematics
contestada

Ariela went to a store and bought the following items. Two cookies for 65 cents each 2 packs of gum for 15 cents each One candy bar for 37 cents Ariela gave the cashier $2.00. How much change did she get back?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the unit rate of the ratio 16:14
What is a resultant vectors direction?
Jenny ran the 100-yard dash in 25 seconds. Kyle ran the 200-yard dash in 40 seconds. How many feet did Jenny run each second? How many feet did Kyle run each se
What caused the rise of the Italian city-states?
What is 4(3q - 2) = 16q
Jackie made 28$ babysitting last week . her brother John made only 86% as much as she did. How much did john make
Was the Mexican Revolution a total war, limited war, civil war, or guerrilla warfare?
Jonathan’s reliance on the proverb “Nothing puzzles God” in “Civil Peace” shows his a. faith in the divine plan. b. refusal to confront reality. c. lack of fait
is 1/5 bigger or smaller than 1/6
How do polyatomic ions form?