myurelschool myurelschool
  • 08-01-2024
  • Mathematics
contestada

You buy a honeydew for $6.08.
What is the weight of the
honeydew? (each honeydew costs 0.80 per pound)

Respuesta :

Otras preguntas

. Six boys and five girls enter a contest at a local sports venue. A winner will be awarded a ticket to a sporting event or an autographed poster. If the winner
Please help me what can I do to go to 9th grade please help!!!
Between which two atoms of water are hydrogen bonds are formed?
Ava wants to paint two walls in her room blue. both walls are 9-feet tall and 12-feet long. one wall has a 3-foot by 2-foot window and the other wall has a 3-fo
Can someone help me with this question?
Can anyone find the two values, I could only get one
Given the complex effect that a single drug can have on different neurotransmitters, try to imagine the consequences resulting from the interaction of multiple
The graph below represents the average monthly rainfall (y), in inches, in Miami, FL during 2012 plotted against the time (x), in months. Which of the following
In literature, a dynamic character goes through some dramatic change in personality or beliefs over the course of the story. By contrast, a static character mai
Write the standard form of the line that passes through the given points. Include your work in your final answer. Type your answer in the box provided to submit