diribagiza diribagiza
  • 07-01-2024
  • Mathematics
contestada

if 6 bananas are for $5. What was the cost of the bananas in bananas per dollar?

Respuesta :

Otras preguntas

Jill brought 2 1/3 boxes of carrot muffins for a bake sale. Mike brought 5 3/4. boxes of apple muffins. What is the total number of boxes of muffins Jill and Mi
i need help 15 points
Food that is cooked properly can no longer be contaminated. A serving portion is usually the equivalent to one serving per package or container.
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate preposition below. Cet été pour les vacances, je vais ___ Senegal. A. du B. de C. en D. au
​Lilliput's aggregate income in 2015 was ​$48,002,000,500. Suppose the population of Lilliput was 20,100,500 in 2015​, of which 16,086,000 people were employed.
The measure of angle 1 is 130°. 2 lines intersect to form 4 angles. From top left, clockwise, the angles are 1, 4, 3, 2. Which other angle must also measure 130
Passage A — One way to enjoy a healthier lifestyle is to grow your own vegetables. That way, you know they are free from harmful chemicals. Where do you start i
- The first three terms of a geometric sequence are as follows. 2, 10, 50 Find the next two terms of this sequence.
A. Simplify the radical expressions​
Find the length of the third side. If necessary, round to the nearest tenth.