reinnata
reinnata reinnata
  • 09-01-2023
  • Mathematics
contestada

Six toilet rolls cost $1.99. Nine toilet rolls cost $2.69. Is cost directly proportional to number of toilet rolls? Explain your reason!​

Respuesta :

Otras preguntas

[Angles question] Please help me on all these questions and explain. I got so confused and it doesn't make sense to me.
How to figure out answer ?
This World War II poster was designed to encourage Americans to avoid sharing information that could hurt the war effort. Analyze the types of appeal used in th
If g(x) is the inverse of f(x), what is the value of f(g(2))? A. -6 B. -3 C. 2 D. 5
Germination a.ends with dormancy b.is unaffected by temperature or any other conditions within the environment c.is the process that occurs when the seed swells
in genreral, the y intercept of the function F(x)=a*b^x
Which point is a solution of x + 2y ≤ 4?
If a bottle of fruit juice contains 2.00L, what volume of fruit juice does it contain? A) 2.00L B) 0.27L C)0.14L D)0.54L
Mai conducted an experiment by flipping a fair coin 200 times. The coin landed heads up 110 times. Which statement about the coin landing heads up in Mai’s expe
how many sides does a circle have