liavv0427
liavv0427 liavv0427
  • 09-01-2023
  • Mathematics
contestada

1) You went to the supermarket to buy 10 bananas. Each banana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much would you have to pay?
I need the answers ASAP!​

Respuesta :

Otras preguntas

Help pls.!! It's due tonight
what is the atom of the element boron?
Symbols that bind and unify a group of people come in many forms . In the Folk and Popular Culture chapter , we found out how certain forms of food and music ar
Chinese discoveries and inventions
Felipe y Rodrigo estudiosos. son ser es somos
the perimeter is 64ft and the width is 12ft and the length is x+6 what is the length
Choose 4096=4^6 as a logarithmic equation.
Shira’s Shoes sold 875,000 pairs of sandals in June, which was 70% of the total number of shoes sold. How many shoes did the company sell in June? Analyze Emily
ancient artic people took advantage of their harsh environment by
What is the solution of x = 2 +[tex]\sqrt{x} -2[/tex]