tapianadya001 tapianadya001
  • 08-01-2023
  • Mathematics
contestada

The local Dairy Queen sells four
cheeseburgers and two milkshakes for $7.90.
If two milkshakes cost $0.15 than a
cheeseburger, what is the cost of a milkshake?

Respuesta :

Otras preguntas

Using the graph, please identify the predator and prey. How can you tell which is which? Animal A: Animal B: ——————————————— Y’all, I’ve had a brain fart. I’
PLZ HELP ASAP !!!!!!! which of these is an emotional consequence of effective communication? I'm doing plato learning A children feel their parents do not love
Put the steps into the correct order to trace the effects of Type 2 diabetes mellitus
1. What is the difference between traits and characteristics? Which is within an individual’s control
What is a major cause of hurricane formation?
Solve.4 Alberto is saving money to buy a pair of shoes that cost$58. He has already saved $32. He still needs to saved dollars.a. Write an equation so that one
Help me ..................
Please answer this correctly
Since the Depression began, opportunities arose as poverty increased. Because so few Americans could afford to buy goods and services at pre- 1929 prices, costs
What’s a good simile for a dog barking at a tree?