jaylaj1019
jaylaj1019
10-12-2022
Mathematics
contestada
Help me asp thank you show your work please
Respuesta :
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Olivia ordered 24 cupcakes and a layer cake. The layer cake cost $16, and the cost of the order was $52. What was the price of each cupcake?
what does 7/8 - 1/4 equal
. A bicameral legislature features A. one legislative body. B. one hundred equal representatives. C. four equal legislative bodies. D. two legislative bodies
2. Order 3.3,3.19,3 1/5,3 1/3. 3. 20% of $1500 4. What fraction of 3 kg is 600 g? 5. 10 time its self by 3 times+10 times its self twice+10+1 6. How much is 6.7
Use properties to find the sum or product 5x23x2
under the system . Spanish conquistadors were rewarded with local villages and control over the local labor force
What are two rational numbers between the following: -0.56 & -0.65 -5.76 & -5.77 3.64 & 3.46
in the xy plane, what is the y intercept of the graph of the equation y=2 (x+3)(x+4)?
14 minus the quotient of 25 and p
Determine the number of pounds of nuts selling for $6 per pound and raisins selling for $3 per pound that should be combined to create 60 pounds of a trail mix