laylavincent888 laylavincent888
  • 09-12-2022
  • Mathematics
contestada

Ten mangos and twelve avocadoes cost $23. Five mangos and four avocadoes cost $10. How much do one mango and one avocado cost?

Respuesta :

Otras preguntas

what is a wetland definition that I can use​
Megan ate 3/4 of a cookie write an equivalent fraction for the amount of cookie megan did not eat
When and where should society draw the line between what we can do and what we technological advances? should do in regards to
Identify an appropriate use for passive voice. Compare/contrast essay Class notes Literary analysis Lab reports
12. A football player gained 2 yards on one play.On the next play, he gained 5 feet. Was hisgain greater on the first play or the secondplay? Explain.​
Which of the following will produce the smallest ocean waves? WORTH 10 POINTS! A. Weak winds that blow for long periods of time over small distances B.Weak win
el carroA) Necesito ver el médico, por favor. el paso de peatonesB) Puedo ver el hueso roto en los rayos X. el museo de arteC) Tengo que pasar por aquí porque t
13. A cube with sides of length s is intersected by a plane that passes through three of the cube's vertices, forming the cross n shown at right. What type of
How does the Lossy file format reduce the file size? A.) by using a binary system B.) by converting the format C.) by reducing the pixels D.) by using an algor
Chanda can bake and decorate 72 cookies in 2.5 hours. At this rate,how long will it take her to bake and decorate 108 cookies?A. 3.75 hoursB. 43.2 hoursC. 36 ho