mlockhart584 mlockhart584
  • 09-12-2022
  • Mathematics
contestada

Food Mart is having a sale on Hot Cheetos, selling 8 bags for $4.00. What is the cost of one bag at the sale price?

Respuesta :

Otras preguntas

Virtually every occupation that involves customer contact has an element of personal selling in it. the bureau of labor statistics reports that almost _________
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! You are receiving a list of important advice from your grandparents. Fill in the blank with the correct affir
Discuss how the actions of one member can affect other members of a family!
In a survey of 300 voters, 68 said they voted for Candidate A. How many votes can Candidate A expect to receive if the population of the town is 10000?
Mark has a piece of paper that is 84 sq. inches in area. it is 10 1/2 inches long. what is the width?
Sasha has 4 quarters in her pocket. She has 6 times as many quarters in her piggy bank. Draw a picture to show the number of quarters Sasha has in her piggy ban
By the mid-eighteenth century, slaves gathered socially on sundays in which area of new orleans?
Abc company purchases new safety glasses for its machine operators. unfortunately, the equipment makes the operators very uncomfortable on hot days. davey remov
A sound wave has a frequency of 615 hz in air and a wavelength of 0.54 m. what is the temperature of the air? assume the velocity of sound at 0◦c is 335 m/s. an
Suppose a solitaire player played 1000 games. Predict how many times the player turned over a red card as the first card