KenzieWeThe2862 KenzieWeThe2862
  • 09-12-2022
  • SAT
contestada

Answer the next question on the basis of the following data.
OutputTotal Cost
0 $10
1 20
2 28
3 38
4 53
5 73
6 98
The average variable cost of producing 3 units of output is
$10.00.
$38.00.
$9.33.
$12.67.

Respuesta :

Otras preguntas

How do you factor x4-x3-7x2-x+6?
If {a_{n}} and {b_{n}} are geometric sequences with common ratios of r₁ and r₂, is {a_{n}b_{n}} a geometric sequence too? If yes, what is the common ratio?
How would you describe the amplitude of a wave using the words crest and trough?
what radiation is used in hospitals and how does it cause a problem for staff/workers?
important substances found in food, which promote growth and good health
Why did hitler occupy Austria? And why did he annex Sudetenland?
Choose the one which fits grammatically into the sentence: Je veux que vous [mangiez] ce repas. (A) regardez (B) vendez (C) prépariez (D) digérez Marc a vu cet
why did some of the key decision makers want to avoid attacking or invading cuba
What is 8,450 ROUND. TO THE NEAREST THOUSAND
WHAT IS THE ANSWER TO 0.16PSQUARED-0.0025