rycar75
rycar75 rycar75
  • 09-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jordan had a bake sale. Muffins cost $3 each and cookies cost $2 each. Jordan earned $24.

(Select all)

- 0 muffins and 8 cookies

- 9 muffins and 2 cookies

- 2 muffins and 9 cookies

- 6 muffins and 4 cookies

- 4 muffins and 6 cookies

Jordan had a bake sale Muffins cost 3 each and cookies cost 2 each Jordan earned 24 Select all 0 muffins and 8 cookies 9 muffins and 2 cookies 2 muffins and 9 c class=

Respuesta :

Otras preguntas

Solve using elimination. x+y=11 -2x-y=-19
When one person struggles, we all struggle. When one person triumphs, we all triumph.” Do you believe in this statement? Why or why not? can u plz answer this i
the gym teacher has 13 playground balls for the 4 fourth grade classroom to share. how many balls will each classroom get
lemma wants to build a road named stargazer boulevard that will be parallel to moonbeam drive, on this road she will build a diner located 7 blocks north of the
can someone help with this
solve for x -4x < 16 ill give brainliest if correct
What does Trini do as the clock winds down?
Activity 14 thinking critically web site set 2
HI CAN YOU PLEASE HELP ME
Suppose ΔDEF has an exterior angle at vertex D. The measure of the exterior angle is (8x−2)º, m∠E=(3x−8)°, and m∠F=(4x+13)°. What is the measure of the exterior