papakeaton1010 papakeaton1010
  • 09-12-2022
  • Mathematics
contestada

Miss Casey bought a block of cheddar cheese. The block weighed 1/2 of a pound. She cut the
block up into 5 equal pieces. What was the weight of each piece of cheese?
Write your answer as a fraction or as a whole or mixed number.

Respuesta :

Otras preguntas

Is a form of withdrawal or a paradoxical effect that occurs when a drug has been eliminated from the body of a person who has become physically dependent?
How to solve divisibility rule?
Describe the characteristics of Women’s Hand?
The medicare contracting reform initiative (mcr) was established to integrate the administration of medicare parts a and b fee-for-service benefits with new ent
find the measures of the interior angles of a triangle that has two exterior angles of 120 degrees and 150 degrees pls help
Is a unit rate a ratio?
A package of 26 pens cost $12.25. what is the cost per pen, rounded to the nearest cent
Mr.Martin's Spanish class is 45 minutes long. If it starts at at 3.30, what time does it end?
:-) hey users.... plz tell me the exact definition of philosophy....
Write one scientific question about the organism in the photo of a baby chimpanzee