darkpain8861 darkpain8861
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

A box of cereal weighs 14 ounces and costs $2. 66. What is the price per ounce of the cereal?.

Respuesta :

Otras preguntas

what is the simplest form of Q40
Read the following excerpt from a speech given to a group of teenagers: I want to thank you for coming here today to learn about the important issue of bullying
write a 7-10 sentence paragraph below using parallel structure and consistent voice throughout
Suppose an airplane climbs 15 feet for every 40 feet it moves forward. What is the slope of this airplanes ascent? A) -3/4 B) -8/3 C) 1/3 D) 3/8
. Evaluate –x + 3.9 for x = –7.2.
HELP ASAP. Find the area
Why were African slaves brought to the Americas? A. to supply miners to the gold mines in Mexico B. to rid the African continent of its unemployed population C.
Crickets can jump with a vertical velocity of up to 14 ft/s. Which equation models the height of such a jump, in feet, after t seconds​
what is sin 2x equal to
HELLPP What is economic utility