xDaniel24k
xDaniel24k xDaniel24k
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.96. What is the unit cost?

*put process*

Respuesta :

Otras preguntas

X+ 3y = 9 2x+ y = -2 Solve for x and y
what is 63,120,000 written in scientific notation
Find the number that makes the 2 fractions equivalent 3/8=9/?
-2(4x + -4) - 3x - 2 =34
A ferry is travelling at 10 m/s relative to the river towards the south. The river is flowing at 2 m/s relative to the riverbank towards the south. If a passeng
Read the introduction to Lena’s personal narrative, “My First Solo.” The first time I ______ a solo, my stomach was in knots. I could barely breathe, and I wasn
please help SOS. I have an exam tomorrow. This theme will be on exam
Which of the following can influence the population density of a region? volcanic eruptions government water resources and government water resources all of the
Joaquin was asked to simplify the expression 3p + 5 + 7p - 9. He says the answer is 6p Answer the following questions: **What error did Joaquin make when combin
2. How do you say "some female cousins" in Spanish?