PlsHelpFastUwU
PlsHelpFastUwU PlsHelpFastUwU
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

4. Jennifer has a lemonade stand. She charges $1.25 for a glass of lemonade. It costs her $0.60 to make each glass of lemonade plus $15 a day for other expenses. Write an equation (do not solve) to determine how many glasses of lemonade, 1, Jennifer needs to sell each day in order to break even?

4 Jennifer has a lemonade stand She charges 125 for a glass of lemonade It costs her 060 to make each glass of lemonade plus 15 a day for other expenses Write a class=

Respuesta :

Otras preguntas

There are 8 pencils in a package. How many packages will be needed for 28 children if each child gets 4 pencils?
When delivering to a live audience, pay attention to _____ and _____. posture and eye contact volume and the introduction content and source citations believabi
List five things stereotypes are commonly based upon.
what is the endocrine system
Does anyone know how to reply to: Que dia es el veintisiete de mayo?
17/25 in decimal form and does it terminate or repeat
What is the structure of the sentence? The dog wagged its tail and barked when I opened the door. A. simple B. complex C. compound D
How long will it take a seal swimming at a speed of 8 miles per hour to travel 52 miles?
The alternative to voting a straight ticket is to vote a
What is the 6th root of 256? ...left in radical notation