621319 621319
  • 06-12-2022
  • Mathematics
contestada

You have $16 to buy apples for an apple crisp recipe. Apples cost $2 each. Write and solve an inequality that represents the numbers of apples you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

What were the two main items traded in Ghana? A.gold and salt B.silk and salt C.iron and silk D.gold and silk
Oceans did not exist on Earth 4 billion years ago because the surface of Earth was too ____ for the presence of liquid water. a. cold b. hot c. rocky d. old
What is the mean of the data set? 12, 17, 16, 10, 20, 13, 14, 14, 12, 12, 19, 18 A.14.00 B.14.75 C.13.50 D.15.75
who was an isolationists during ww1
The concept "environmental deficit" refers to
Which is the adverb phrase in the sentence? There are lots of blooms and leaves on the plants, and Jennifer is pleased with her choices. A.of blooms and leaves
Migration is always temporary. true or false
The term PVC used in the plastic industry stands for
Max __________ curly hair. a. have b. has
How did French colonial rule affect Vietnam Cambodia and Laos in the years before independence