NaNazMikk NaNazMikk
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Cherries cost ​$​/lb. Grapes cost ​$​/lb. You can spend no more than ​$ on​ fruit, and you need at least lb in all. Create a graph showing the amount of each fruit you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

talk about the hotel that you stayed in last holiday
what is 1/5 times 5/6 use a fraction modelto to help you solve.
Who might benefit financially the most from the EPA’s claim?
What is 6.995 to a decimal, fraction, and percent?
A car is traveling at a speed of 70 miles per hour. What is the car's speed in miles per hour? How many miles will the car travel in 5 hours?
Translate the following sentences to Spanish using tener + que + infinitive or ONLY tener.
For 1-3 write an equivalent expression 1.) -3(7+5g) 2.) (x+7)+3y 3.) 2/9-1/5*x
Which of the following is not a characteristic of the sampling distribution of sample means (the means of all possible samples of a given size)?.
O Which of the following is a charactersitic of a free market economy?
Which financial advise should Sami follow to get a car loan with a lower interest rate