30thomes 30thomes
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A school is arranging a field trip to the zoo. The school spends 651.21 dollars on passes for 46 students and 3 teachers. The school also spends 396.98 dollars on lunch for just the students. How much money was spent on a pass and lunch for each student?

Respuesta :

Otras preguntas

PLZ HELP FAST Given Angle 1 = Angle 2, find x.
I need the correct form to do this conversion: $1.47 for 0.5 liters. How much will one gallon cost?​
What are the affects of coffee for an average 12 year old?
A soccer team won three fourths of it's games. The team won 18 games. How many games did the team play?
What is yes mama in spanish
Select the correct use of the missing word in the sentence below. ____ new car is awesome! (10 points) You were You are You're Your
It's in the picture.
Carla bout a digital camera that cost $91.98. She also bought 2 identical memory cards and a camera case. The camera cost 6 times a much as the case. She paid $
A pet store has C tanks of fish. Each tank has 38 fish. using C, write an expression for the total number of fish in the store.​
How many twelfths equal five-fourths