almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

6x-4y=54 -9x+2y=-69 substitution
What is the difference in kilowatt hours of monthly energy production between an average local wind speed of 15 miles per hour and an average local wind speed o
Which would give you more calories? Eating all of the plants in the desert or all of the predators? Select one: plants predators
Bailey made a pan of cornbread. she cut it into 8 equal pieces and ate 1 piece what fraction of the cornbread did bailey eat
20 points Graph. y+4=2/5(x−3) Use the Line Tool and select two points to graph the equation. Use the slope and the point provided in the equation.
Which Supreme Court case dealt with the regulation of interstate commerce? Marbury v. Madison McCulloch v. Maryland Gibbons v. Ogden United States v. Stevens
Computing and information technology Grew in Washington as a result of
In at least one hundred words, discuss a major internal conflict Okonkwo faces in Achebe’s Things Fall Apart. Use evidence from the text to support your answer.
590 divided by 50779
How do I solve the problem