Kapow04
Kapow04 Kapow04
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

An 8-cup container of window cleaner costs $6.00. What is the price per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

In which sentence does the verb agree with the subject? A.Somehow, three pennies were blocking the drain. B.Many months has passed since our last visit. C.Thre
Is the underlined clause independent or subordinate? My sister who is nine years old often helps with household chores. Underlined clause: Who is nine years ol
he Mayan civilization was located primarily on the Peninsula. baja florida cancun yucatan
Which sentence does not contain any punctuation errors? A.She always shuts the gate, otherwise, the pig follows her out. B.She always shuts the gate; otherwise,
I smiled to myself as I remembered the game that made me a star ten years ago . . . The rain was pouring down as I stepped out onto the football field. It was t
Fill in the Blanks: You and your sibling, whose name is Leah, go to your favorite store called kuroshitsuji Town (Kuroshitsuji is translates to Black Butler [it
can some one help me on this thank you
Latasha earned 18 points on her quiz. If 24 points is equivalent to a score of 100% what two proportions could she use to calculate her percent score?
A decline in the real GDP that occurs for at least two or more quarters is called a _______.
can someone help me please thank u