kaitlngley4123 kaitlngley4123
  • 09-11-2022
  • Business
contestada

An electric toothbrush costs $69, including a 50% price markup. what was the cost for the store to purchase the electric toothbrush? $19.00 $23.00 $34.50 $46.00

Respuesta :

Otras preguntas

Lanny bought 1.4 pounds of rice that costs $0.40 per pound. How much does Lanny pay for the rice?
How did the changes that Augustus made to the Roman tax system reduce government corruption?
Write the following fractions greater than 1as a sum of two products
why would the united states want to keep European Nations out of North and South American
Complete the statement to explain why 300 / 30 = 10
Barbara Jordan said, "We, as human beings, must be willing to accept people who are different from ourselves." Any related (or similar) quotes?
Which of the following statements is correct?
What is the difference between sister's and sisters'?
corresponding angles examples
_____ are a group of mollusks that became more abundant and important parts of reefs.