katiediez75
katiediez75 katiediez75
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

An electric toothbrush costs $72, including a 20% price markup. What was the cost for the store to purchase the electric toothbrush?

$14.40
$52.00
$60.00
$64.80

Respuesta :

Otras preguntas

A 3-pound chocolate bar was split among 4 friends. How many ounces of chocolate did they each get?
Subtract -5x2 + 10x – 1 from 6x2 – x + 3.
Which property of equality would you use first to solve the equation 6x = 3x + 10? O Addition Property of Equality O Subtraction Property of Equality O Multipli
what does no hay de que mean english
which statement best complets it????
In a democracy there is freedom of choice? True or falae​
2/7 x 19/4 please help me !!
i need help on thissss
50 Jorge tardó 4 minutos en correr 1/2 milla. ¿Cuánto tiempo le llevará correr 3 millas? * 28 minutos 24 minutos 12 minutos 6 minutos 2 minutos 1,5 minutos
Why would a retailer introduce their online stores country by country?