dodgersisabel532
dodgersisabel532 dodgersisabel532
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

Tom needs to buy plastic forks. Brand A has a box of 36 forks for $1.54. Brand B has a box of 48 forks for $1.66. Find the unit price for each brand. Then state which brand is the better buy based on the unit price. Round your answers to the nearest cent. pls answer​

Respuesta :

Otras preguntas

PLS HELP A reading organizer can often be: confusing used to help understand a place of inspiration used as a writing organizer too
19x/x+9 =x+9/x find x
Elliot rode his bike 2 2/5 miles and walked another 1 3/4 miles. How far did he travel
can you help me please ​
SAM trainings include 4 parts, which of the following is NOT one of them? A.practice B.grading C.guide D.Observe
Choose the correct verb for the underlined portion in the following sentence: Dr. Robert Fogel at the University of Chicago and other scientists around the worl
Help plz :)) I would appreciate it
How does having below 1% interest rates impact compound interest?
Which of the following describes the location of Norway?
Which student is using the discussion strategy to develop ideas for a first draft of an essay? A. Chet talks to his classmate to get their ideas about his topic