leahzavala09 leahzavala09
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 8 oz jar of peanut butter costs $1.32 – what is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

I don't get this quote in Poughkeepsie brother hood can u please explain it if u read the book ....“Beckett held up his knuckles for a bump. “If I watched your
positive square root of 29584
The first Greek philosopher to deal with political and ethical ideas in a thorough and systematic manner was Aristotle. a. True b. False
The Bantu capital city in Zimbabwe was called _____. Great Zimbabwe Swahili Timbuktu Jenne-jeno
Eddie cut 2 2/4 feet of balsa
A valid hypothesis must be testable. a. True b. False
Calculate the moles of Cu in 7.4×1021 atoms of Cu.
What is the name for the common currency of Europe? A. franc B. pound C. euro D. deutsche mark
Which word best describes Hammurabi’s Code? A.harsh B.unfair C.unequal D.permissive
Most of Earth's water _____. contains salt is freshwater is frozen in glaciers is found underground