33631 33631
  • 07-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 7-meter roll of blue ribbon costs $12.04. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

7. A line in the Cartesian plane passes through the points (1, 3) and (5, 4). What is the slope of the line? A. 1/4 B. –4/1 C. 4/1 D. –1/4
Helppp !!! A hot dog d costs $1 more than one half the cost of a hamburger h. Write a function.
(18x-44 )(8x-10) (13y-38) geometry
What’s more important for clothing there practical Use (in other words, close to keep you warm or cool) or their role in broadcasting a message or believe a per
Need help on b only please and Thank you!
Could you explain big g vs little g i can't find it anywhere (this is government)
. Which of the following statements is true? a. Metonymy represents big ideas with images.b. Metonymy represents big ideas with images concepts.c. Metonymy repr
What is the meaning of the phrase "the clouds that lour'd upon our house" Now is the winter of our discontent Made glorious summer by this sun of York; And a
which civilization was on the raise in 500 c.e.
What describes the difference between a source and a mouth