zahraalsawad0
zahraalsawad0 zahraalsawad0
  • 07-11-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost 1.85 per kilogram
Work out the cost of 1.6 kilogram of apples
for 20 points

Respuesta :

Otras preguntas

What case made refusing college admission based on race illegal? Mclaurin vs Oklahoma Dred Scott vs Sanford Shelley vs kraemer Plessy vs Ferguson
During the Constitutional Convention, which plan of government proposed a legislature made up of one house, each state getting equal representation? A. The Vir
PLEASE HELP! Use your graphic organizer to discuss the major inventors and inventions covered in this lesson.
$3 is what percent of %45
The diagram shows a 225 N load attached to a moveable pulley.What amount of force is needed to lift the load?
Adam uses coconut milk for the dessert. The coconut milk is in a can but he doesn’t know how much the can holds. The can is 12 cm high and the diameter is 8
There is 12/15 of pizza left. How many 3/10 pieces can be made from the leftover pizza
Jane was very upset when she discovered that her aunt was suffering from asthma. She now wants to help reduce air pollution in her area. Which action will best
How can you decide whether to be a brain surgeon or a novelist math
Why are large astronomical bodies such as planets and stars round