lilesgar6132 lilesgar6132
  • 07-10-2022
  • Business
contestada

ack works on the production line at an assembly plant. jack receives a base salary plus $1.25 per unit assembled. this is an example of a cost.

Respuesta :

Otras preguntas

Subsistence farming is the dominant economic activity in which of the following countries?
Translate the sentence into an equation. Four more than a number is 12. a. x + 12 = 4 b. x – 4 = 12x c. x – 4 = 12 + x d. x + 4 = 12
The number 3,333 the second 3 is in the hundreds place what is the value
Why did slavery continue after the revolution
What is 0.625 as a fraction in simplest form?
Ryan has nine 14 ounce bags of popcorn to repackage and sell at the school fair. A small bag holds 3 ounces. How many small bags can he make?
How might people adapt to life in a area with steep mountains
Any time a scientific theory is challenged, it means it's not a good theory.Do you agree with this statement? Explain
How might people adapt to life in a area with steep mountains
is 0.7 greater than 7/9